piątek, 13 lipca 2012

Podstawy zarabiania w programach partnerskich

Aby rozpocząć zarabianie w programach partnerskich niezbędne jest, by poznać zasady ich funkcjonowania. Przede wszystkim warto wiedzieć co jako partner musisz zrobić aby zarobić pieniądze.
Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak szybko i sprawnie rozpocząć współpracę partnerską, by od razu zacząć zarabiać pieniądze.

 

Programy partnerskie dla początkujących

Zapisanie się do programu partnerskiego polega na rozpoczęciu współpracy ze sklepem, który dokonuje sprzedaży towarów przez internet. Po przystąpieniu do programu partnerskiego Twoim zadaniem jest polecanie towarów bądź usług firmy, z którą zawarłeś umowę partnerską. Od zakupów dokonanych przez poleconych przez Ciebie klientów otrzymasz prowizję.
Wiele osób zainteresowanych przystąpieniem do programu partnerskiego zastanawia się, skąd firma będzie wiedziała, że osoba dokonująca zakupów w sklepie trafiła do niego dzięki poleceniu przez partnera.
Otóż, zaraz po zapisaniu się do programu partnerskiego otrzymasz specjalny, unikalny link partnerski. To właśnie po kliknięciu w ten link osoba zostanie przypisana do Twojej bazy klientów, a po dokonaniu zakupów to Tobie zostanie naliczona prowizja.

 

Rodzaje programów partnerskich

Programy partnerskie można podzielić uwzględniając różne kryteria.
W tym miejscu chcę pokazać dwa podziały, które są niezwykle istotne, jeżeli chodzi o przyszłe zarobki:

Wielopoziomowe programy partnerskie

Wyżej wspomniałam o tym, że w Programach partnerskich zarobki otrzymuje się w postaci prowizji od zakupów dokonanych przez polecone osoby. To główny sposób zarabiania we wszystkich programach partnerskich.
Niektóre oferują dodatkowe źródła dochodu, w postaci premii od prowizji uzyskanej przez poleconych PARTNERÓW. W praktyce polega to na polecaniu nie tylko samego sklepu, ale i programu partnerskiego innym osobom zainteresowanym zarabianiem przez internet. W ten sposób otrzymamy dodatkowe wynagrodzenie, w postaci procentu zarobków uzyskanych przez pozyskanego partnera.
Niektóre programy partnerskie rozwijają kilkupoziomową sieć partnerów. Oznacza to, że dodatkowe pieniądze otrzymać można nie tylko za partnera poleconego przez nas ale i partnerów, których pozyskali partnerzy zdobyci przez nas.

Aby pokazać jak to wygląda w praktyce posłużę się przykładem.
Pozyskujemy trzech partnerów, A, B i C. Każdy z tych trzech partnerów pozyskuje po trzech kolejnych: Aa, Ab, Ac; Ba, Bb, Bc oraz Ca, Cb i Cc.
Jeżeli przyjmiemy, że każdy z partnerów zarobi po 100 PLN, a w programie partnerskim wynagrodzenie ustalone jest na 10% za 1 poziom i 1% za drugi poziom to poza zarobkami uzyskanymi przez nas bezpośrednio, otrzymamy dodatkowe pieniądze, tj.
30 PLN za pierwszy poziom (100 PLN * 10% *3) oraz 9 PLN za drugi poziom (100 PLN * 1% * 9).

Programy partnerskie z wieczną prowizją


Podstawowym źródłem zarobków w programach partnerskich jest aktywne polecenie. Osoba, która wejdzie na Twoją stronę i kliknie w link partnerski kupuje, a Ty otrzymujesz prowizję.
Niektóre programy partnerskie oferują dodatkową możliwość zarabiania, w postaci wiecznej prowizji. Klient, który z Twojego polecenia dotarł do sklepu pierwszy raz i dokonał zakupu jest przypisany do Ciebie na stałe. W przyszłości prowizja naliczana jest od wszystkich kolejnych zakupów dokonanych przez tego klienta, choćby kolejnym razem nie trafił już do sklepu poprzez Twój link partnerski.
W ten sposób można efektywnie budować Pasywny dochód.

 

Podsumowanie

Jak widzisz programy partnerskie są doskonałym sposobem zarabiania w internecie. Szczególnie te wielopoziomowe z wieczną prowizją.
Wybierając program partnerski warto więc zwrócić uwagę na cechy programu partnerskiego i kierować się nie tylko wysokością prowizji, ale przede wszystkim cechami, które wyżej opisałam.
Dzięki nim, w prosty sposób można wielokrotnie zwiększyć zarobki, praktycznie bez żadnego zaangażowania.