środa, 20 czerwca 2012

Ile można zarobić przez internet?

Czy można zarobić przez internet? Można. Czy można wiele zarobić przez internet? Można, naprawdę wiele. Ale trzeba wiedzieć jak! To nie jest takie proste, by siąść i samemu zarobić ot tak wielkie pieniądze. Ale jest na tyle nieskomplikowane, by przy kliku wskazówkach uzyskać naprawdę przyzwoite dochody. Ile można zarobić przez internet? O tym w poniższym artykule.

Jakie zalety posiada internet w aspekcie zarabiania

Pierwszą i niewątpliwą zaletą jest fakt, że internet nie ma ograniczeń. Nie dotyczą go ani granice, ani narodowość, ani odległość. Zasięg działalności, który mamy dzięki niemu nie ma końca! Co za tym idzie, strona którą stworzymy widoczna jest z każdego miejsca na świecie i może być wyświetlana przez każdego użytkownika, gdziekolwiek by nie mieszkał. To daje nam kolejny plus: ta ogólna dostępność daje nam możliwość dotarcia z konkretną ofertą do wszystkich możliwych zainteresowanych osób. Następną zaletą internetu jest to, ze jest on otwarty non stop. Nie trzeba wychodzić z domu, nie trzeba otwierać drzwi, czy ich zamykać, nikt nie siedzi za ladą. Mamy wolny i swobodny dostęp do wszystkiego 24h/dobę. Każdy jest niczym nie ograniczony, bez obserwowania swoich działań, z pełną swobodą decyzji. Ostatnią niewątpliwą zaletą jest to, ze internet jest najpopularniejszym z mediów. Jego siła rośnie z roku na rok i to tu przerzucane są wszystkie pieniądze z innych mediów. Na reklamę w internecie wydaje się aktualnie coraz więcej, więc i zarobki rosną z roku na rok. A jeśli to dla kogoś istotne dodam do zalet ten fakt, że dzięki internetowi możesz pracować z każdego miejsca globu. Prawie wszędzie mamy już zasięg. Dodatkowo dla miejsc niedostępnych dla kablowego internetu powstał mobilny internet. Teraz można zarabiać siedząc na plaży, w domu przed telewizorem czy w pociągu.

W jakim stopniu internet ogranicza wysokość zarobków?

W zasadzie nie można powiedzieć, ze internet ogranicza zarobki. To rynek może je odgraniczyć. Internet sprawia, że zarobki nie posiadają jakiejś górnej granicy, wciąż można mieć je większe i szybsze. Jednak popyt na rynku rządzi się swoimi prawami. Tylko tyle osób ile jest zainteresowanych daną ofertą w praktyce wejdzie na nasza stronę. I dokładnie takich zarobków możemy się spodziewać i takie zarobki w najlepszym razie możemy uzyskać.

To ile można zarobić przez internet?

Najogólniej mówiąc zarobić można bez ograniczeń. Jedyny minus to popyt - on określa limit osób chętnych by odwiedzić stronę. Każda strona ma swoja wartość, tzn. wartość jednego odwiedzającego. Nasze zarobki to wartość odwiedzającego * ilość odwiedzających. Zarówno wartością jak i ilością można manipulować. W pierwszym przypadku, np. wstawiając więcej reklam na naszą stronę, bądź wybierając reklamy lepiej płatne. W drugim przypadku, zwiększyć można ilość odwiedzin poprzez promocję strony w internecie. I tak np., jeśli jeden odwiedzający przynosi statystycznie 10 groszy, a odwiedzających mamy 100 dziennie to zarobki można zwiększyć podnosząc odwiedziny i wartość: np. z 10 groszy do 20 groszy w kwestii odwiedzin albo zamiast 100 odwiedzin pozyskać 200. Da to nam: 10 gr * 100 = 10 zł. zwiększając 20gr * 100 = 20zł. ale i: 10 gr * 200 odwiedzin = 20 zł. A już 20 gr * 200 = 40 złotych :)

Podsumowanie

Przez internet zarabiać można praktycznie bez ograniczeń. Jedynym co nas krępuje jest czas i własna kreatywność.
To prawda, pisałam wyżej o tym, że rynek rządzi się swoimi prawami. Ale! Można zakładać wciąż nowe tematy, zdobywać kolejne rynki. Wystarczy być na bieżąco, by wiedzieć na czym teraz najlepiej zarabiać. A można na wszystkim, dosłownie na wszystkim :)
Ale nie tylko stałe dostosowywanie się do rynku przynosi dobre efekty. Istotne jest również to, by promować witrynę. Jeśli stanie się popularna, przyniesie zyski. Im większa jej popularność, tym większe nasze zyski. A więc promocja! Ważny jest ruch na stronie, to by była stale odwiedzana. W jak największej ilości wchodzących tkwi jej siła.
Samą stronę również można pozycjonować niejako wewnętrznie - optymalizować, manewrować reklamami, itp. Chodzi o to, by uzyskać z niej jak najwięcej, "wycisnąć ją" maksymalnie, czyli aby wartość jednego odwiedzającego była z dnia na dzień większa.
Można łatwo zarobić przez internet. I co istotne - można w nieskończoność zarabiać przez internet! Popyt jest zawsze, ludzie wciąż szukają. Tego czy tamtego. Kwestia by ustalić co jest im potrzebne i skutecznie im to podać pod nos ;)